Předchozí produkt Villeroy & Boch Boston Coloured Red sklenice na pivo, 0,4 l Následující produkt Villeroy & Boch Boston Coloured Rose sklenice na pivo, 0,4 l

Informace o produktu

Villeroy & Boch Boston Coloured Blue sklenice na pivo, 0,4 l

Vychutnejte si ledově vychlazené nápoje, ať už se jedná o nealkoholické drinky nebo například pivo. Sklenice má objem 0,4 l a její výška je 162 mm.

Kolekce Boston Coloured od Villeroy & Boch

Robustní sklenice z křišťálového skla Boston perfektně ladí ze všemi kolekcemi porcelánu Villeroy & Boch ve stylu Country, ale přitom jsou natolik elegantní, že obstojí i při slavnostních příležitostech. Díky svému tvaru sedí perfektně v ruce a jejich povrch krásně odráží světlo.

Křišťálové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý křišťál, též známý jako křišťálové sklo, se vyznačuje vysokou průzračností s jemně modrým odstínem. Intenzita samotné průzračnosti se odvíjí od podílu kovových oxidů, čím je vyšší, tím je sklo průhlednější a má vyšší lesk. V bezolovnatém křišťálu najdeme podíl 1–­7% netoxických oxidů kovu, jako je oxid barnatý nebo oxid zinečnatý. Celkové složení směsi křemenného písku, sody, uhličitanu draselného, vápence a oxidů kovu umožňuje skleněným produktům vyšší odolnost vůči popraskání. Proto se nebojte mýt nádobí v myčce.

  • Sklo je vysoce odolné vůči popraskání v myčce
  • Netoxické oxidy kovů dodávají průzračnost a lesk
  • Bez zeleného zabarvení, typického pro olovnaté sklo
  • Vhodné do myčky nádobí
  • Každý výrobek je pečlivě kontrolován ve všech fázích výroby

Výroba křišťálového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyráběno strojovým lisováním, při kterém se suroviny roztaví v peci při teplotě 1500 °C. Roztavené sklo se nechá stát při 1200 °C a zpracovává se při teplotě 1050 °C a teplota nesmí klesnout pod 700 °C. Připravená tavenina se nalije do formy se vzorem, kovový píst pomocí tlaku vytvaruje sklo podle formy. Vnitřek sklenice je přeleštěn oranžovým a modrým plamenem, které sklenici vyleští a zjemní okraje, aby byly odolnější vůči praskání. Po dokončení leštění se sklenice přesune do chladící pece, po vychladnutí je výrobek hotový.

Podobné produkty Villeroy & Boch Boston Coloured Blue sklenice na pivo, 0,4 l

Akce -19%
Villeroy & Boch Boston Coloured zelený pohár na vodu, 0,40 l Villeroy & Boch
500,-
404,-

Dodání 2 - 4 týdnů

Akce -19%
Villeroy & Boch Boston Coloured Red panáková sklenička, 0,08 l Villeroy & Boch
290,-
236,-

Dodání 2 - 4 týdnů