Předchozí produkt Mauviel M’Urban 3 Kónický hluboký rendlík Následující produkt Villeroy & Boch Like Voice Basic porcelánová sada talířů, 12 ks

Informace o produktu

Villeroy & Boch Amazonia Gifts dvoupatrový etažér, 27 cm

Porcelánový etažér na dezerty, cukroví či menší občerstvení z kolekce Amazonia Gifts​ německé porcelánky Villeroy & Boch byl vyroben z prémiového kostního porcelánu o celkové výšce 27 cm. Zdobí jej barevný motiv s kolibříkem a motýlem. Každý z talířů je pak zlatě olemován, aby barevně ladil ke kovovému stojnému systému ve zlatém provedení. Etažér se snadno rozkládá, při skladování tak šetří místo.

Kolekce porcelánu Amazonia od Villeroy & Boch

Okázalý, moderní a pestrobarevný, i tak by se dal také ve zkratce popsat zlacený porcelánový servis Amazonia. Jednoduché formy porcelánu byly jako stvořené pro barevný dekor, který je navíc doplněn o zlaté linky. Designéři se při jeho vymýšlení nechali inspirovat cestováním světoznámého přírodovědce Alexandra von Humboldta po jižní Americe. Porcelán kolekce tak zdobí zeleň a květena deštného pralesa, poletující motýli a kolibříci. Celá kolekce Amazonia je pro svůj líbivý exotický motiv plný barev ideálním dárkem, ať už obdarovaný dostane jakýkoliv kousek série. 

 

 

 • Zlatem zdobená barevná série porcelánu Amazonia německé porcelány Villeroy & Boch
 • Atributy série: oblé tvary porcelánu, exotický dekor, zlatá linka
 • Základním materiálem je prémiový kostní porcelán krémově bílé barvy
 • Kalcinovaný kostní popel dodává porcelánu velkou odolnost
 • Výsledkem je jemný, průsvitný, avšak velmi odolný porcelán o nižší váze
 • Nepodléhá praskání, na závěr je glazován pro atraktivní lesklý vzhled
 • Neglazované části jsou vyleštěné tak, aby nepoškrábaly stůl či nádobí při stohování
 • Zlaté linky jsou na porcelán malovány ručně
 • Zaglazování zlatého dekoru umožňuje občasné mytí v myčce nádobí při nízké teplotě
 • Nádobí nelze kvůli zdobení zlatem používat v mikrovlnné troubě
 • Razítko na spodní straně informuje o značce a zemi původu
 • Používány energeticky úsporné plynové vypalovací pece ohleduplnější k životnímu prostředí

 

Jak vkusně kombinovat dekorovaný porcelánový servis?

Pestrobarevný stůl plný tvarů vykouzlíte zkombinováním sérií Amazonia Anmut a Amazonia, jež obsahují různé kulaté či hranaté formy. Pro dokonale vyváženou harmonii můžete barevné kousky Amazonia porcelánu zkombinovat s těmi bílými z kolekce Anmut. Fantazii se meze nekladou. Inspiraci nabízejí některé fotografie kolekcí či v přiložené video u kolekce Amazonia.

 

 

Prémiový kostní porcelán, jeho výhody a výroba

Prémiový kostní porcelán je specifickým tím, že se při jeho výrobě 48 % surovinové směsi nahrazuje kalcinovaným kostním popelem. Ten dodává výslednému materiálu odolnost a umožňuje tak výrobu porcelánu s tenčí stěnou a tedy i nižší váhou, jenž je pro vhodný pro každodenní použití. Vypaluje se 6 až 8 hodin při vysoké teplotě 1230 °C, posléze se zhruba v půli vypalovacího procesu zchladí na 650 °C. Tím získává silnou strukturu a zmiňovanou odolnost, nepraská a je odolnější oproti klasickému porcelánu.

Při dekorování zlatem se výrobek vypaluje dokonce čtyřikrát. Vypálený zlatý dekor se nazývá zaglazený a při mytí v myčce je třeba používat šetrný mycí program a kvalitní mycí prostředky. Porcelán zdobený zlatým kovem není vhodný do mikrovlnné trouby. Neglazované části porcelánu se leští diamantovým pásem. Nemohou tedy poškrábat stůl či glazuru při stohování talířů.

Podobné produkty Villeroy & Boch Amazonia Gifts dvoupatrový etažér, 27 cm

Villeroy & Boch Amazonia Gifts váza, 29 cm Villeroy & Boch
4 180,-

Vyprodáno Dodání 2 - 4 týdnů

Villeroy & Boch Amazonia Gifts dóza s víčkem, 0,6 l Villeroy & Boch
1 680,-

Vyprodáno Dodání 2 - 4 týdnů

Novinka
Villeroy & Boch Amazonia Gifts porcelánový podnos, Ø 33 cm Villeroy & Boch
3 340,-

Vyprodáno Dodání 2 - 4 týdnů