Informace o produktu

Šejkr francouzský(pařížský) Sambonet Sphera, nerez

Celokovový šejkr, skládající se ze 2 částí, vyrobených z kvalitní leštěné nerez oceli. Šejkr patří do kolekce Sphera, odkazující na kosmický design Space Age 60.let. Držitel ocenění za design Red Dot and Good Design Award.

Francouzský nebo také pařížský šejkr je odborníky považovaný za praotce všech typů šejkrů. Stejně jako Cobbler, i tento celokovový šejkr, když je vychlazený, jde poměrně těžko rozpojit (protože díky fyzikálním vlastnostem reagují všechny jeho části na chlad stejně, lehce se tudíž stáhnou a vytvoří tak malý podtlak). Chce to tedy cvik, než se jej naučíte zručně otevřít a rozlévat umíchaný koktejl, nicméně je to klasika, mnohými považována za ten jediný pravý.  

3 + 1 velkých plus

 • klasický vzhled
 • kvalitní nerez ocel 18/10  
 • designový objekt, který neudělá ostudu žádné party nebo domácímu baru
 • vhodný do myčky nádobí

Údržba:

Nerezové šejkry před prvním použitím a po každém dalším omyjte v horké vodě s ph neutrálním mycím prostředkem. Nepoužívejte syntetické detergenty, které obsahující chlor ani silné alkalické čističe. Před uložením důkladně osušte. Zbytky potravin, zejména soli (NaCI), citronu, octa, rajčat atd., je třeba pečlivě odstranit, aby se zabránilo korozi. Šejkry je možné mýt v myčce v běžných programech. V případě mytí v myčce zkontrolujte, zda je vše na konci mycího cyklu perfektně suché. Pokud není, je třeba ručně důkladně vytřít, tento nedostatek napravit, a až poté uložit na místo.

Šejkr je základ každého home baru

Příprava koktejlu či drinku, pro který je potřeba ingredience řádně promíchat se bez této základní barmanské pomůcky zkrátka neobejde.

Je jedno, zda si chcete připravit některý ze 6 koktejlů, které chutnají skoro všem (Mojito, Cuba Libre, Pina Colada, Sex on the Beach, High Society a Tequila Sunrise), protřepat klasické Bondovské Martini, nebo připravit něco speciálního, základním vybavením každého domácího baru je rozhodně šejkr. Ať už to bude Cobbler celokovový se sítkem a víčkem, nebo Boston se skleněným vrškem ve tvaru poháru či klasický celokovový pařížský (francouzský) šejkr. Každý milovník míchaných nápojů, profesionál i amatérský nadšenec, si musí najít ten svůj, se kterým se mu bude pracovat nejlépe, protože každý ze šejkrů svá plus i mínus. Ze tří možných typů šejkrů si tak podle svých preferencí jistě vyberete ten pro vás nejvhodnější.

Vlastní happy hour – Báječné letní koktejly

V horkých letních dnech vyzkoušejte příjemně osvěžující Kusmojito, které můžete připravit i dětem, pochopitelně v nealko verzi. Báječně se hodí pro jakoukoli letní party. Jedno balení čaje Kusmi Very Mint vám vystačí na 125 sklenic Kusmojita nebo 80 sklenic jeho nealko verze.

Kusmojito

Alko verze pro 1 sklenici

do šejkru:

 • 8 cl zeleného mátového čaje Kusmi Very Mint
 • 4 cl bílého karibského rumu
 • 2 cl sirupu z cukrové třtiny
 • 1 cl šťávy z citronu
 • 5 lístků čerstvé máty
 • 4 kostky ledu

Nealko verze pro 1 sklenici

do šejkru:

 • 12 cl zeleného mátového čaje Kusmi Very Mint
 • 2 cl sirupu z cukrové třtiny
 • 5 lístků čerstvé máty
 • 4 kostky ledu
 • 1 cl šťávy z citronu

Šejkr uzavřete a 10-15 sekund intenzivně protřepávejte. Pak do vysokýchsklenic nasypte několik kostek ledu, nalijte hotový drink a dozdobte ještě čerstvými mátovými lístky.

Inspirovat se také můžete na blogu www.kusmitea.cz, kde najdete recept třeba na koktejl pro opravdovou dámu- Kusmi Lady nebo na drink pro zamilované Kusmikiss.

Kusmi Lady

Kusmikiss

Home bar Sambonet

Ať už se jedná o šejkry, nádobu na ledbarmanské sítko, chladič na víno či praktické nerez podnosy, doplňky italské firmy Sambonet pro vybavení domácího baru jistě splní vaše náročná očekávání. Představují totiž jedinečné spojení italského designu a technologického pokroku. V rámci nabídky Home bar představujeme i vysoce moderní, současnou kolekci Sphera, odkazující na tzv. Space Age design 60.let minulého století. Vyznačuje se vintage designem, měkkými oblými tvary a před časem posbírala ocenění Red Dot design a Good Design Award.
Samozřejmě existují i další barmanské pomůcky, které sice úplně nezbytné pro domácí přípravu koktejlů nejsou, ale rozhodně se hodí je používat. Příprava drinků s nimi jde totiž o mnoho snáz. Šikovné je opatřit si třeba i dlouhou barmanskou lžičku, paličku a odměrku tzv. jigger.
Svůj domácí bar si zkrátka vybavte přesně podle svých potřeb.

 

Sambonet = dokonalý italský design se šlechtickými kořeny

V roce 1856 Giuseppe Sambonet, absolvent výtvarného umění a syn šlechtice z Vercelli, složil mistrovskou zkoušku cechu zlatnického, uložil v turínské mincovně svou pečeť, nesoucí iniciály GS a založil společnost nesoucí jeho jméno. Na začátku 20. století již byla jeho společnost Giuseppe Sambonet oficiálním dodavatelem mnoha vznešených rodin. V roce 1932 se stala první italskou společností, schopnou vyrábět jak ryzí mincovní stříbro, tak i postříbřené příbory. V roce 1938 započala s inovativním procesem výroby nerezových příborů a zdokonalila techniku postříbřování oceli. Po 2. sv. válce, v roce 1947 započala s výrobou nerezových nožů a čepelí s použitím své vlastní technologie.

Rok 1956 byl pro firmu Sambonet skutečně významným mezníkem, vybral si ji jako svého dodavatele káhirský hotel Hilton…V obrovské konkurenci porazila 53 dalších účastníků tendru a dobyla tak svou kolekcí nádobí Holloware exkluzivní trh světových hotelů a restaurací. Veleúspěšná kolekce je v nabídce firmy dodnes. Firma je dodavatelem pro přední hotelové řetězce jako je Hilton, Crowe Plaza, Hyatt, Four Seasons, Mövempick atd.

Od 60. let minulého století začala firma spolupracovat s předními světovými designéry, kteří vytvořili originální kolekce a dovedli společnosti Sambonet na špičku v designu stolního a kuchyňského nádobí. Příkladem jsou třeba stále obdivované kolekce od Robeta Samboneta, vystavené v Muzeu moderního umění (MoMA) v New Yorku.

Firma Sambonet vstoupila v roce 1997 do skupiny Paderno, čímž vznikla nová společnost Sambonet Paderno Indusrie S.p.A. Když tato nová firma v roce 2009 získala prestižní značku německého porcelánu Rosenthal, byl to jen začátek její nové cesty. Následovala akvizice bavorského Arzbergu v roce 2013 a v roce 2015 pak francouzské ikony elegance Ercuis & Raynaud.  Bez nadsázky tak lze konstatovat, že společnost Sambonet Paderno Industrie S.p.A., se sídlem v italském městečku Orfengo, ležícím mezi Novarou a Vercelli, je skutečnou velmocí ve světě špičkového stolního a kuchyňského nádobí.

 

Podobné produkty Šejkr francouzský Sambonet Sphera, nerez