Předchozí produkt Jídelní sada Rosenthal Jade, 30 ks Následující produkt Rychlovarná konvice Smeg 50´s Retro Style, s regulací teploty, chromová

Informace o produktu

Sada tlakových hrnců Zwilling EcoQuick, 5 kusů

Sada obsahuje 2 tlakové hrnce (velký - 6 l, malý - 3 l - oba průměr 22 cm), napařovací vložku se stojanem, poklici pro tlakové vaření a skleněnou poklici, se kterou můžete tlakové hrnce používat i jako běžné hrnce.

Tlakový neboli Papinův hrnec

Klasický papiňák známe asi všichni, málokdo ovšem ví, že technologie tlakového hrnce se prvně objevila již v roce 1679. Díky vyššímu tlaku uvnitř hrnce dochází ke zvýšení teploty varu, a tím i k rychlejšímu uvaření pokrmu.
V poslední době byla metoda vaření v tlakovém hrnci znovuobjevena, a to nejen díky výrazné úspoře energie a času při vaření, ale i pro šetrnost ke zpracovávaným surovinám, v nichž díky kratší době vaření zůstane více nutričně hodnotných látek. Současně díky uzavřenému hrnci je výraznější chuť a vůně připravovaného pokrmu.

Zwilling EcoQuick - bezpečný tlakový hrnec

Zwilling EcoQuick představuje nejnovější generaci tlakového hrnce: atraktivní, robustní, snadný na používání a vhodný na všechny druhy sporáků včetně indukčních a hlavně díky bezpečnostním pojistkám bezpečný. Tělo hrnce a poklice jsou vyrobeny z leštěné a poškrábání odolné nerezové oceli 18/10. Tepelně odizolované, ergonomicky tvarované rukojeti jsou vyrobeny z odolného černého plastu. Sendvičové dno SIGMA Classic se silným hliníkovým jádrem opláštěným nerezovou ocelí 18/10 zajišťuje optimální a rovnoměrnou tepelnou vodivost a uchování tepla, což zvyšuje úsporu energie snížením výkonu sporáku ihned po zahřátí hrnce.

Díky široké škále příslušenství můžete tlakový hrnec Zwilling EcoQuick používat na:

 • vaření
 • dušení
 • restování
 • parní vaření (s napařovací vložkou)
 • fritování (s fritovací vložkou) - nikdy nefritujte pod tlakem!

Snadná volba nastavení - 2 úrovně nastavení tlaku

Snadné nastavení vnitřního tlaku volbou ze 2 nastavení:

 

Level 1 - mírné vaření

Při nastavení Level 1 je maximální tlak uvnitř hrnce nastaven na 0,6 bar, čímž dojde ke zvýšení teploty varu na 110 °C. Toto nastavení je vhodné pro jemnější potraviny, které rychle ztrácejí tvar - ryby a zelenina.

Level 2 - rychlé vaření

Při nastavení Level 2 je maximální tlak uvnitř hrnce nastaven na 1,0 bar, čímž dojde ke zvýšení teploty varu na 120 °C. Toto nastavení je ideální pro přípravu masa (především hovězího) a omáček.

 

 

 

Sigma Classic - třívrstvé sendvičové dno
1. Nerezová ocel 18/10 - hygienická a chuťově neutrální, snadná údržba, odolná poškrábání
2. Silné hliníkové jádro - rovnoměrná a rychlá distribuce tepla, uchování a uvolňování tepla
3. Magnetická nerezová ocel 18/10 - vhodná na indukci a snadno omyvatelná

 

 

 • nerezová ocel 18/10
 • sendvičové dno se silným hliníkovým jádrem
 • gravírovaná měřící stupnice
 • ergonomické rukojeti odolávají vyššímu zahřátí
 • vhodné na všechny typy sporáků, včetně indukce
 • průměr hrnce 22 cm
 • vhodné do myčky (vyjma poklice a těsnění)

Podobné produkty Sada tlakových hrnců Zwilling EcoQuick, 5 kusů

Články o produktu