Předchozí produkt Litinová americká grilovací pánev Staub, černá, 26 cm Následující produkt Villeroy & Boch Artesano Provencal Lavendel dezertní talíř, Ø 22 cm

Informace o produktu

Rosenthal Hutschenreuther porcelánový vánoční talíř, z kolekce Vánoční pečení, průměr 28 cm

Porcelánový talíř, který využijete i jako tác pro servírování vánočky, cukroví a dalšího svátečního pečiva, zkrátka jej užijete jako velký talíř na vánoční sladké i slané delikatesy. Je po celém svém povrchu zdoben hravými motivy z rodinného života, zobrazujícími děti i dospělé v předvánočním čase, spojeném převážně s pečením tradičního svátečního cukroví a vánoček, a to s poetikou dřívější doby. Vánoční kolekci Christmas Bakery – Vánoční pečení 2020 pro firmu Rosenthal opět navrhla známá česká výtvarnice a ilustrátorka Renáta Fučíková.

  • Průměr : 28 cm
  • Nevhodné do mikrovlnné trouby

Poetické rodinné Vánoce

Motivy vánoční kolekce porcelánky Hutschenreuther 2020 " Vánoční pečení – Christmas Bakery" pocházejí znova z pracovny ilustrátorky Renaty Fučíkové, která navázala na dvě předcházející úspěšné kolekce "Winter Friends – Zimní radovánky" a "Christmas Market – Vánoční trh" a tentokrát využila motiv domácího pečení v předvánočním čase. Pečení vánočního cukroví je v mnoha českých rodinách dodnes oblíbeným způsobem společného trávení adventního času, kdy se sejdou třeba 3 generace v jedné kuchyni a společně pečou podle rodinných receptů. Rodinné kuchyně se zkrátka v čase Vánoc změní v malé pekárny a na každém kousku porcelánu výtvarnice rozvíjí jiný rodinný příběh, je to jako nakukovat do oken. Někde u kamen kralují jen maminky, děti uždibují a babičky vyprávějí příběhy, jinde peče babička s vnoučaty a tatínek se snaží zabavit nejmladší ratolest, na dalším místě děda vnoučatům vypráví, zatímco babi servíruje čaj... Atmosféru dokreslují, stejně jako v minulých letech, pobíhající domácí zvířátka, ptáčci na stromech obalených sněhem, hudebníci, vánoční jmelí. Scénky jsou orámovány sváteční modro-červeno-oranžovou girlandou nebo zlatým lemováním a sněhovými vločkami, tiše se snášejícími z oblohy na zem. Vánoční nálada je ještě podpořena barevným laděním, které se na porcelánu objevuje. Osvědčená kombinace sněhově bílé barvy porcelánu s modrou, červenou a zlatou je doplněna o oranžovou, evokující barvu svátečního vánočního pečení.

Sváteční servírovací talíře ve tvaru hvězdy nesou na sobě motivy domácího pečení vánočního cukroví, které se opakují i na dalších vánočních talířích, porcelánových hrncích, šálcích, ozdobách a ostatních doplňcích vánoční kolekce Rosenthal 2020 Christmas Bakery – Vánoční pečení, navržené Renátou Fučíkovou.

Pro váš nejkrásnější Štědrý večer

Sběratelská kolekce 2020 Christmas Bakery – Vánoční pečení s motivy od Renáty Fučíkové kromě již tradičních závěsných ozdob ve tvaru koule, zvonečku, šišky a botičky obsahuje také limitované edice sad závěsných ozdob a velké množství dárkově baleného užitného porcelánu, od talířů ve tvaru hvězd přes mísy, šálky s podšálky až po svícen na čajovou svíčku, hrací strojky či sněžítko-těžítko. Součástí kolekce jsou i zdobené plechové krabičky na cukroví a papírové ubrousky. Kolekce porcelánky Hutschenreuther Vánoční pečení zkrátka opět nabízí vše, co k vytvoření dokonalé vánoční atmosféry potřebujete, popřípadě vaše minulé kolekce dokonale doplní, protože jak říká sama autorka, Renáta Fučíková, v letošním rozhovoru pro časopis Forbes:

„Pokud se budou moje věci lidem líbit, mohou si rok co rok dokupovat talíře a misky v podobném stylu. Navzájem ladí i barevně.“

Renáta Fučíková 

Je česká výtvarnice, ilustrátorka a spisovatelka působící od roku 1988 na volné noze. Její portfolio je široké, od ilustrací pohádek a knih pro děti, přes ilustrace titulů z žánru fantasy a knih o historických osobnostech, po vlastní autorské knihy. Její výtvarný rukopis nesou i některé programové brožury Národního divadla, spolupracuje s Českou poštou, pro kterou zatím vytvořila 6 poštovních známek. Je nositelkou mnoha mezinárodních ocenění. V roce 2016 přijala nabídku působit na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, kde je od roku 2019 vedoucí ateliéru Didaktické ilustrace. S porcelánkou Rosenthal-Hutschenreuther spolupracuje od roku 2017.

Podobné produkty Rosenthal vánoční talíř na cukroví, Vánoční pečení, Ø 28 cm

Články o produktu