Informace o produktu

Rosenthal Hutschenreuther porcelánový vánoční šálek na cappuccino s podšálkem, z kolekce Vánoční trh, objem 0,22 l

Velký porcelánový šálek oobjemu 0,22 l vyzařuje hřejivou sváteční atmosféru, kterou se můžete nechat unést při vychutnávání si svého napěněného cappuccina nebo horkého kakaa. Jako zimní nebe modrý talířek o průměru 16 cm se dokonale doplňuje s hravým motivem, zobrazujícím děti i dospělé na zasněženém vánočním trhu, a pocházejícím opět od známé české výtvarnice a ilustrátorky Renáty Fučíkové. Sváteční vánoční hrnky využijete k navození dokonalé atmosféry od začátku adventu, nejen na samotný Štědrý den. Svým zimním motivem se hodí pro servírování blízkým i návštěvám po celé svátky vánoční.

  • objem šálku 0,22 l
  • Ø talířku 16 cm
  • nevhodné do mikrovlnné trouby

Dokonalá atmosféra Vánoc

Motivy vánoční kolekce porcelánu Hutschenreuther 2019 " Vánoční trh – Christmas Market" pocházejí znova z pracovny ilustrátorky Renaty Fučíkové, která navázala na loňskou úspěšnou kolekci "Winter Friends – Zimní radovánky" a tentokrát využila motiv šťastných rodinek, procházejících se po zasněženém vánočním trhu a vychutnávajících předvánoční atmosféru se vším, co k tomu patří. Dospělí nakupují vánoční stromky a dárky, trhovci nabízejí své zboží, děti si pochutnávají na sladkostech a muzikanti jim k tomu vesele hrají. Tyto žánrové obrázky jsou zachyceny na jednotlivých produktech. Scénky jsou orámovány červenou mašlí, bohatým zlatým zdobením a sněhovými vločkami, snášejícími se z oblohy na zem. Vánoční náladu ještě podporuje použití barevného ladění, které se na porcelánu objevuje. Osvědčená kombinace modré, červené a zlaté je totiž nestárnoucí a evokuje zimní a zároveň sváteční atmosféru.

Pro váš nejkrásnější Štědrý večer

Sběratelská kolekce 2019 Christmas Market – Vánoční trh kromě limitované edice závěsných ozdob obsahuje také velké množství dárkově baleného užitného porcelánu, od talířů ve tvaru hvězd přes mísy, šálky s podšálky až po svícen na čajovou svíčku, sněžítko, hrací strojky či špičku na vánoční stromek. Součástí kolekce jsou i zdobené plechové krabičky na cukroví a papírové ubrousky. Kolekce porcelánky Hutschenreuther Vánoční trh zkrátka nabízí vše, co k vytvoření dokonalé vánoční atmosféry potřebujete.

Renáta Fučíková 

Je česká výtvarnice, ilustrátorka a spisovatelka působící od roku 1988 na volné noze. Její portfolio je široké, od ilustrací pohádek a knih pro děti, přes ilustrace titulů z žánru fantasy a knih o historických osobnostech, po vlastní autorské knihy. Její výtvarný rukopis nesou i některé programové brožury Národního divadla, spolupracuje s Českou poštou, pro kterou zatím vytvořila 6 poštovních známek. Je nositelkou mnoha mezinárodních ocenění. V roce 2016 přijala nabídku působit na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, kde je od roku 2019 vedoucí ateliéru Didaktické ilustrace. S porcelánkou Rosenthal-Hutschenreuther spolupracuje od roku 2017.

Články o produktu

Malé dárky

Malé dárky

Tip na vánoční dárek: Díky, že tu pro mě jsi

Je čas na vánoční snění

Je čas na vánoční snění

Milujete magickou atmosféru adventu? Potom si musíte letošní vánoční kolekci značky Rosenthal zamilovat. A navíc právě začala nadílka od Potten Pannen-Staněk!