Předchozí produkt Rosenthal Cilla Marea jídelní talíř, Ø 26 cm, motiv černý Následující produkt Šejkr typu Boston Sambonet Sphera, nerez

Informace o produktu

Rosenthal Cilla Marea jídelní talíř Ø 26 cm, modrý motiv hlava muže s květinami

Velký porcelánový talíř  o průměru 26 cm zdobí decentní, zlatý kroužek na jemně vroubkovaném a lehce a nepravidelně zvlněném okraji, evokujícím mořské vlny. Ústředním zdobným prvkem však je opět surrealistický motiv mužské hlavy, prorůstané květinami, od italského uměleckého tatéra Pietra Seddy. Květinami je silně lemován i okraj talíře. Barvou moře, tedy trmavomodře provedená kresba zajímavě kontrastuje se sněhově bílou barvou porcelánu a výsledkem je neobyčejný umělecký dojem, který hluboce zasáhne každého. 
Můžete si být jisti, že i jediný kousek kolekce zaručeně všechny zaujme a z vašeho stolování uděla naprosto výjimečný zážitek. Vyzkoušejte netradiční kombinace na vlastním stole a sestavte si svůj originální servis.
 

  • umělecká kolekce
  • vysoce jakostní porcelán
  • vhodný do myčky nádobí (šetrný mycí program do 55 °C)
  • průměr: 26 cm
  • nevhodné do mikrovlnky!

Německá značka Rosenthal představuje inovaci, design, kvalitu a sofistikované řemeslné zpracování perfektního porcelánu už od roku 1879. Dáváte přednost inovativnímu, neobvyklému designu? Pak je nová umělecká kolekce Cilla Marea navržena právě pro vás.
 

O kolekci Cilla Marea

Drsnou krásou moře a odvážných mužů, kteří brázdí jeho vlny, se převážně inspiruje italský umělecký tatér Pietro Sedda, tvořící pod značkou The Saint Mariner (Svatý námořník). Sedda navrhl pro Rosenthal strhující náměty v provedení černá nebo temně modrá tuš a akvarel, ve kterých dosáhl vysoce estetického, lehce surrealistického dojmu, především díky ojedinělé kombinaci lehkých tahů štětce s archaickými tématy. V nich se sen spojuje s realitou, figurativní motivy seprolínají s čistě květinovými a ornamentální grafické s mysteriózně metaforickými v naprosto nečekaný, ohromující celek.

Umělecká kolekce zahrnuje 9 motivů, které se objevující na talířích,  čtvercových miskách, porcelánových to go hrnkách na cesty a uvnitř čajových a espressošálků. Posledním dvěma jmenovaným dodává zlatý titanový povlak punc naprosté mimořádnosti. Součástí kolekce je i originální váza, vyrobená v celosvětově limitované edici 100 kusů. 

Kdo je Pietro Sedda?

Ve svém milánském tetovacím studiu Pietro Sedda (* 1969) volně snoubí body art s výtvarným uměním, dostávají tam prostor jeho fantaskní vize krásy a lásky, obrazy na pomezí snu a imaginace. Mistrně provedenou kresbu lidí či zvířat ozvláštňují fantazijní prvky, v náznacích předkládá užaslému divákovi své vidění světa. Vzniklá umělecká díla rezonují mezi důvěrně známým, lehce nostalgickým a zcela futuristickýmviděním obyčejných věcí okolo nás. Kromě tetování se Sedda věnuje také práci jako vizuální umělec pro designové značky (Fritz Hansen).

Přes 140 let tradice

Jméno Rosenthal voní kvalitou i luxusem. V německém Selbu tuto dnes světově proslulou firmu založil tajný rada Philipp Rosenthal a hned v roce 1879 jí dal do vínku to nejlepší z tradice východoněmeckého centra porcelánu. Jeho syn vedl firmu až do 70. let dvacátého století a udělal z ní výjimečnou společnost, s níž spolupracovali přední výtvarníci, architekti a designéři – počínaje Versacem nebo Waltrem Gropie přes Konstantina Grcice až po třeba našeho Bořka Šípka. Rosenthal už od svého založení razí cestu výroby porcelánu výběrem prémiových materiálů, originálními formami a nevšedním dekorem.

Německá preciznost a špičkový design

Německá značka Rosenthal má za sebou úžasnou historii sahající až do roku 1879. Zosobňuje v sobě neustálou touhu po inovaci, tu nejvyšší kvalitu, špičkový design, hluboký smysl pro detail a sofistikované, perfektně řemeslné zpracování.

  • symbióza luxusu, kvality a krásy
  • nejlepší tradice světově proslulé firmy
  • designy vytvářené předními umělci
  • mimořádně kvalitní materiály

Podobné produkty Rosenthal Cilla Marea jídelní talíř, Ø 26 cm, motiv modrý

Novinka
Doporučujeme
Rosenthal Cilla Marea šálek na espresso s podšálkem, 70 ml Rosenthal
2 750,-

Dodání 3 - 6 týdnů

Novinka
Rosenthal Cilla Marea šálek na čaj s podšálkem, 0,22 l Rosenthal
3 290,-

Dodání 3 - 6 týdnů

Články o produktu