• Menu
EN
Pro špičkovou kuchyňskou výbavu Navštivte E-shop

Prodejna Praha 5, OC Nový Smíchov

Adresa
Plzeňská 8 , 150 00 - Praha 5
Služby
Gourmet design
iBod
O prodejně

Reprezentační prodejna, v níž od roku 2001 sídlil odvážný projekt in-store café TWIN CAFÉ, prošla v létě 2012 rozsáhlou rekonstrukcí podle projektu Ing. Arch. Petra Václavka, který dal vzniknout designově unikátní prodejně značkových kuchyňských a domácích potřeb předních světových značek.

Levá část prodejny slouží k prezentaci dalších produktů z portfolia Potten & Pannen – Staněk a je vymezena postupně se zužujícími portály. "Dvoupodlažní prostor přímo vybízel k opravdu prostorovému řešení, proto byly vztyčeny celé portály, které „divadelní“ iluzi dotvořily. Horní část skryla světelnou rampu a boky nabídly další výstavní prostor. "Dřevěný obklad navrhl pan Staněk pro jeho vřelé vyznění ve vztahu k vystavenému sortimentu,“ vysvětluje architekt Petr Václavek.

Přírodní dřevo opravdu vytváří příjemný rámec barvám, zvýrazňuje precizní zpracování a ušlechtilost výrobků z mědi a oceli. Strop prodejny COOKING CINEMA je pro větší pocit vzdušnosti ponechán otevřený. V černém nátěru instalovaná bodová světla evokují noční oblohu. Matné černé opláštění schodiště v prostoru vytváří solitérní objekt, který jakoby symbolicky spojoval hmatatelný svět pozemský s nočním nebem.

Kontaktujte nás