Předchozí produkt Villeroy & Boch Arthur sada příborů, 68 ks Následující produkt Zwilling Miyabi 7000D nůž Gyutoh, 20 cm

Informace o produktu

Zavírací nůž Opinel N°08 Damas s ebenovou rukojetí a damaškovou čepelí, limitovaná série 850 ks

Rukojeť nože je z ebenového dřeva, ručně napuštěného ochranným voskem, a je opatřena ozdobným hliníkovým očkem se šňůrkou z bizoní kůže. Damašková čepel nože je vyrobena technologií práškové metalurgie, při které se damaškové struktury dosahuje střídaným vrstvením prášku dvou nerezových ocelí. Kapesní zavírací nůž, který je krásnou ukázkou precizní nožířské práce, je dodáván v dárkové krabičce z dubového dřeva.

Každý správný muž nosí s sebou nůž…ale i ženám se bude líbit

Krásný kousek zavíracího kapesního nože s nádherně vzorovanou damaškovou čepelí, z limitované série 850 ks, udělá radost každému ctiteli značky Opinel®. Může být vskutku luxusním dárkem, který bude radostným překvapením pro všechny fanoušky těchto praktických společníků na cesty. Nůž je samozřejmě vybaven patentovanou pojistkou ViroBlock, zabraňující samovolnému zavření či otevření čepele.

Není ocel jako ocel

Výběr oceli je jeden z nejdůležitějších materiálů samotného nože. Určuje životnost a kvalitu samotného ostří. Pro tuto limitovanou sérii 850 ks byla použita damašková ocel švédské firmy Damasteel®, konkrétně typ DS93X™, vzor Björkman Twist™.

Damašková nerezová ocel vyráběná švédskou firmou Damasteel® vzniká technologií práškové metalurgie. Damaškové struktury se dosahuje střídaným vrstvením prášku vždy 2 nerezových ocelí nestejné tvrdosti. Typ DS93X™ v sobě kombinuje odolnost proti korozi s vynikající pevností. Snadno se udržuje, vyniká ostrostí hran a dosahuje jedinečné řezací schopnosti na okrajích. Díky tomu je perfektní pro výrobu všech řezacích nástrojů.

Jelikož dávku a místo dávkování prášku lze ovlivňovat, pestrost vzorů struktur damašku je téměř neomezená. Spékáním vznikne damašková ostře ohraničená struktura v nerezovém provedení. Vzor Björkman Twist je pojmenován po švédském zbrojíři.

 


Zrození legendy

Příběh dnes již ikonické značky Opinel® začíná v 19. století, kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil kovat hřebíky a následně založil ve Francii svou kovárnu. Po jeho smrti převzal řemeslo syn Daniel, který se stal pro místní farmáře „výrobcem ostrých předmětů“ protože ostří jeho srpů a kos bylo vyhlášeno široko daleko jako to nejostřejší možné.

Ten pravý Opinel-kapesní nůž si ale na světlo světa musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela, Joseph, se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn uměleckou vášní, spojil ruční zpracování s tehdy nejmodernější technologii a vytvořil malý zázrak. Psal se rok 1890 a světlo světa spatřil kapesní zavírací nůž Opinel, nůž od prvního dne milovaný a předávaný z generace na generaci. Nůž, který během dalších let získal stovky tisíc fanoušků po celém světě, stal se běžnou součástí spousty domácností, a tak trošku jedním ze symbolů celé Francie…

Vlastnosti:

  • nerezová damašková čepel 
  • délka čepele 8,5 cm
  • rukojeť z voskovaného ebenového dřeva
  • ozdobné očko se šnůrkou z bizoní kůže
  • pojistka ViroBlock
  • limitovaná série 850 ks

Podobné produkty OPINEL zavírací nůž N°08, rukojeť eben, damašková čepel 8,5 cm, limitovaná edice

Články o produktu