Předchozí produkt Villeroy & Boch it’s my match hrnek list, bílý Následující produkt Maison Berger Paris náplň do difuzéru Prosluněný Ylang, 200 ml

Informace o produktu

OPINEL VR N°08 Inox adventurer, 8,5 cm

Univerzální kapesní nože, které jsou skvělým společníkem při cestování. Díky těmto kapesním a zavíracím nožů máte skvělého pomocníka vždy po ruce. Nůž je vybaven patentovanou pojistkou ViroBlock - nejen proti zavření čepele, ale i proti jejímu otevření. Nože jsou opatřeny praktickým poutkem, které si můžete upevnit například na klíče nebo na zapínání batohu, aby byl váš Opinel stále po ruce.

  • Uhlíková ocel
  • Lakovaná buková rukojeť
  • Délka ostří: 8,5 cm

Rukojeť z habrového dřeva je velmi podobná rukojeti bukové, s tím rozdílem, že habr je mnohem světlejší a nemá tak výrazný vzorek. Proto mohou barvy nožů být tak syté a odolné.

 

 

 

Dřevo

95% dřeva, ze kterého se vyrábějí rukojeti, pochází z udržitelně obhospodařovaných francouzských lesů. Nedochází k přílišnému kácení lesů a znečištění ovzduší při dlouhém transportu – tím vším je méně zatěžována příroda. Hlavní dodavatel dřeva má své lesní plochy ve francouzském regionu Jura a samozřejmě je držitelem PEFC certifikátu.

Uhlíková ocel

Uhlíková ocel, ze které byl vytvořen první ikonický nůž Opinel je přizpůsobena dnešním nárokům, proto je podíl uhlíku v oceli přibližný k 0,90%. Tato uhlíková ocel je vyráběna v Německu, ale zpracování oceli v nožířské umění je dokončeno až v továrnách Opinel ve Francii. Tento typ oceli se velmi jednoduše brousí, ale je náročnější na údržbu. Čepel doporučujeme po každém použití co nejdříve očistit, aby nedocházelo ke korozi.


Příběh ikonické značky Opinel začíná v 19. století kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil, jak se kovají hřebíky a díky tomu založil svou první kovárnu ve Francii. Po jeho smrti převzal jeho řemeslo syn, Daniel, který se stal pro místní farmáře „výrobce ostrých předmětů“ a to jen proto, že ostří jeho srpů a kos bylo nejostřejší v okolí.

Ten pravý Opinel kapesní nůž si ale na světlo světa musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela, Joseph se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn vášní po ručním zpracování a nejmodernější technologii se rozhodl vytvořit předmět, který může ručně vyrábět za pomocí tehdy moderních technologií. Psal se rok 1890 a ten správný, zavírací, kapesní nožík je na světě, zrodil se Opinel.

Podobné produkty OPINEL VR N°08 Inox adventurer, 8,5 cm

Limitovaná edice
Zavírací nůž OPINEL N°08, Amour 2019 by Franck, 8,5 cm Opinel
999,-

SKLADEM 5 ks

Houbařský nůž Opinel  VR N°08 Opinel
579,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů

Houbařský nůž Opinel VR N°08, dárkové balení s pouzdrem Opinel
1 150,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů

Nůž Opinel VR N°08 Carbon, dárkové balení s pouzdrem Opinel
665,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů