Předchozí produkt Nordic Ware Forma na bábovku Bavaria hranatá, zlatá Následující produkt Nordic Ware Forma na bábovku Podzim plát se 16 formičkami

Informace o produktu

NORDIC WARE Tartaletky plát s 12 formičkami

Plněné košíčky sladkým vanilkovým krémem a ovocem, kdo by neznal křehké tartaletky. S touto formou značky Nordic Ware vám půjde příprava košíčků jedna báseň. Celkem 12 košíčků o průměru 2,5“ (6,35 cm), které můžete připravit během chvilky.

  • Litý hliník
  • Záruka 10 let
  • Rozměr: 35,9 x 24,3 x 10,2 cm
  • Objem: 12 x 60 ml

Americká značka Nordic Ware začala svou historii psát v roce 1946, kdy firmu založil metalurgický inženýr se švédskými kořeny David Dalquist spolu se svou manželkou Dorothy. Do povědomí zákazníků se dostala až s příchodem roku 1950, kdy Davida navštívila skupina hospodyněk a požádala ho o vytvoření klasické bábovkové formy, kterou znali ze svých evropských domovin. David jejich přání vyslyšel a vytvořil světově známé Bundt, což je patentově chráněné označení bábovkových pečících forem. Další zvrat přišel v roce 1966. V americkém Houstonu se konala prestižní soutěž v pečení (Pillsbury Bake-Off), kde soutěžící Ella Helfrich obsadila 2. místo s formou Nordic Ware s otvorem uprostřed a upekla dnes už ikonický recept Fudge Tunel, který zaručil slávu nejen jí ale hlavně značce Nordic Ware, která se doslova přes noc stala hitem.

Dnes má formu Nordic Ware téměř 70 miliónů domácností, a toto číslo stále roste. Společnost sídlí v Minneapolis ve státě Minnesota, kde má rovněž své vývojové centrum. Značka Nordic Ware totiž neustále obměňuje svůj prodejní sortiment o nové tvary a sezonní formy. Když je forma navržena, vytiskne se nejprve 3D model a pak se může začít s výrobou formy. Vše od vzniku až po expedici výrobku na jednom místě.

Podobné produkty Nordic Ware Tartaletky plát s 12 formičkami