Informace o produktu

Nordic Ware plech na pečení Prism Jelly Roll, 40 x 28,5 x 2,5 cm

Středně hluboký, menší pečicí plech, který se pohodlně vejde do každé trouby. Okraje jsou galvanizací zpevněné ocelí, takže se plech neprohýbá. Vhodný pro pečení vánočního cukroví, přípravu sváteční pečeně nebo zapečených dobrot pro celou rodinu.

 • Materiál: hliník, ocelový okraj
 • Barva: stříbrná
 • Rozměry: 40 x 28,5 x 2,5 cm
 • Vyrobeno v USA
 • Zdravotně nezávadný
 • Doživotní záruka

Perfektní výsledek za všech okolností

Pečicí plech je vyrobený z hliníku, takže je nejen lehký, ale také rovnoměrně rozvádí teplo po celé své ploše a vytváří tak sám o sobě podmínky pro perfektní propečení. Exkluzivní mřížka Prism, vzniklá embosem, mu k tomu přidává zvýšenou odolnost a snadné uvolňování připravovaných dobrot, a v neposlední řadě díky ní dochází ke tvoření křupavého povrchu ze všech stran, i té spodní, protože vzduch v troubě může proudit i tam. 
 

Pokyny pro údržbu

 • Před prvním použitím a po každém následujícím umyjte ručně teplou mýdlovou vodou za pomoci houbičky.
 • Doporučujeme používat nylonové, dřevěné nebo silikonové nástroje a pomůcky na čistění. Kovové nástroje a drátěnky hliníkový plech poškrábou (neovlivní však jeho pečicí vlastnosti).
 • Výrobce nedoporučuje mýt v myčce, protože díky prostředkům, obvykle v myčkách používaných, dochází ke změně barvy plechu. Takto vzniklé zabarvení je pouze kosmetickou vadou, nijak neovlivňuje pečicí vlastnosti ani hygienickou nezávadnost.

 • Plech můžete používat s pečicím papírem, silikonovými podložkami na pečení a také jej můžete vymazat tradičním způsobem, s použitím másla nebo jiných tuků na pečení, pořípadě vysypat moukou. Při přípravě slaných jídel, jako je například zelenina, dobře funguje stolní olej nebo máslo.

 • Hliník reaguje s kyselinou, obsaženou v potravinách jako je ocet nebo rajčata. Tyto potraviny mohou způsobit ztmavnutí plechu, drobné prohlubinky v něm a při dlouhodobém styku také korozi.


Americká značka Nordic Ware začala svou historii psát v roce 1946, kdy firmu založili metalurgický inženýr se švédskými kořeny, David Dalquist, společně se svou manželkou Dorothy. Do povědomí zákazníků se však firma dostala až roku 1950, kdy Davida navštívila skupina hospodyněk a požádala ho o vytvoření klasické bábovkové formy, kterou znali ze svých evropských domovin. David jejich přání vyslyšel a vytvořil světově známé Bundt, což je patentově chráněné označení bábovkových pečících forem. Další zvrat přišel v roce 1966. V americkém Houstonu se konala prestižní soutěž v pečení (Pillsbury Bake-Off), kde soutěžící Ella Helfrich obsadila 2. místo s formou Nordic Ware s otvorem uprostřed a upekla dnes už ikonický recept Fudge Tunel, který zaručil slávu nejen jí ale hlavně značce Nordic Ware, která se doslova přes noc stala hitem.

Dnes má formu Nordic Ware téměř 70 miliónů domácností, a toto číslo stále roste. Společnost sídlí v Minneapolis ve státě Minnesota, kde má rovněž své vývojové centrum. Značka Nordic Ware totiž neustále obměňuje svůj prodejní sortiment o nové tvary a sezonní formy. Když je forma navržena, vytiskne se nejprve 3D model a pak se teprve začíná s výrobou. Vše od vzniku až po expedici výrobku na jednom místě.

Články o produktu

 Slaný koláč se sezónní zeleninou

Slaný koláč se sezónní zeleninou

Jednoduchá večeře na jeden plech, kterou se nemusíte stydět předložit žádné návštěvě. Stačí k tomu listové těsto a alespoň 3 druhy různě barevné zeleniny. My jsme si pro...