Informace o produktu

Bodum french press Eileen

Klasický french press pro přípravu mleté kávy od dánské společnosti Bodum, inspirovaný dílem slavné irské designérky Eileen Grey. Skleněná nádoba z odolného borosilikátového skla s elegantním rámováním z pochromované oceli a rukojetí z tvrzeného plastu se sametovou úpravou, která nepřejímá teplo - nezahřívá se.. Vrchní víčko je uzavíratelné pomocí jednoduchého pákového mechanismu. Uprostřed víčka se nachází manuální píst opatřený jemným nerezovým sítkem.

  • skleněná nádoba z odolného borosililkátového skla
  • rám z pochromované oceli
  • plastová rukojeť - nezahřívá se
  • jemné nerezové sítko
  • všechny části jsou omyvatelné v myčce
  • vyrobeno v Portugalsku

Snadné použití

Příprava kávy pomocí french pressu patří mezi nejjednodušší metody přípravy kávy. Namletá káva (nejvhodnější je nahrubo mletá) se přelije horkou vodou těsně pod bodem varu (92 - 96°C). Tato teplota je optimální pro dokonalou extrakci esenciálních olejů z kávových zrn a umožňuje plné rozvinutí chuti a vůně během pouhých 4 minut. Poté jednoduchým pohybem zatlačte píst směrem dolů, kávová sedlina tak zůstane pod jemným nerezovým filtrem. Dojde jednak k zastavení procesu louhování a zároveň se kávová sedlina nebude uvolňovat při nalévání kávy - zůstane pod sítkem, ne v nápoji.

Make taste, not waste

Jemné nerezové sítko je dostatečně efektivní a zbavuje vás nutnosti používat papírové filtry - je nejen efektivní, ale i ekologické. Při přípravě kávy ve frenchpressu nezůstává žádný odpad - žádné použité papírové filtry nebo plastové kapsle. Zůstane jen kávová sedlina, kterou můžete využít jako účinné hnojivo.

Podobné produkty Bodum french press Eileen

Dárková karta Potten & Pannen - Staněk Potten & Pannen - Staněk
od 1 000,-

SKLADEM více než 5 ks