KitchenAid Espresso Kávovar Artisan – Vůně kávy jako jeden z nejlepších vynálezů

Hugh Laurie: „Když jednou ochutnáte pořádnou kávu, nemůžete se už vrátit. Prostě nemůžete!“

Všichni to moc dobře známe. Je víkend, venku zrovna mrholí a vy máte chuť si přečíst nějakou dobrou knížku a k tomu si dopřát šálek perfektní kávy. I v tomto ohledu KitchenAid nabízí řešení – pákový kávovar Artisan, který udělá i ze všedních dnů skvělou provoněnou neděli.

Dva je více než jeden

KitchenAid nám se svým kávovarem ze série Artisan opět dokazuje, že zkombinovat absolutní funkčnost s retro designem není žádný problém. Opět zde máme jednoduché linie a zaoblené křivky. Oblé jednoduché tvary, velké „budíky“ a snadné ovládání, kterému dominují výrazná tlačítka a robustní rukojeť padnoucí přesně do ruky. Nenechte se ale zmást, retro kabátek lahodící oku rozhodně v sobě neschovává zastaralou technologii, ba naopak, nabízí jen to nejlepší. Ostatně jak už je u KitchenAid zvykem. Mluvit o jeho stabilitě a odolnosti by bylo zbytečné, neboť jak všichni víme, je to něco, čím série KitchenAid Artisan vyniká.

Nejdůležitější a také nejvýraznější částí kávovaru jsou dva samostatné bojlery. Jeden na přípravu kávy a ten druhý na šlehání mléka. Přesně tak, nemusíte čekat až se jedno nebo druhé udělá, obojí jde připravovat simultánně a tak si můžete být jisti, že finální produkt bude mít správnou teplotu. Samozřejmostí je i profesionální, odnímatelná páka, kombinující nerezovou ocel  a rukojeť z plastu s vyměnitelnými kovovými koši vhodnými jak pro mletou kávu, tak i pro papírové pody. Tato přípravná zóna disponuje Non-drip systémem, který po skončení procedury zabrání tomu, aby byť jediná kapka kávy skončila mimo váš šálek. Pokud by ovšem došlo na nechtěné převrhnutí šálku při přípravě, nemusíte hned utíkat pro hadřík. Odtokový kanálek vše zachytí a zabraní zašpinění kuchyně.

Část na přípravu mléčné pěny disponuje parní pákou, která pomocí své kloubové hlavice usnadní manipulaci. Zda došlo k dokonalému nahřátí obou samostatných kotlů poznáte podle jednoduchých ukazatelů „budíku“, které se důmyslně nachází mezi oběma kontejnery.

Nápoj králů

V KitchenAid si jsou dost dobře vědomi toho, že příprava kávy je takovým malým rituálem. Nic by se nemělo podcenit a hlavně by všechno mělo být automaticky jednoduché již od samého začátku. Jak dobře víme, vše začíná u vody. Ta se naleje do důmyslně navržené nádobky s ryskou. Ptáte se proč důmyslné? Protože nezáleží kam kávovar umístíte. Nádržka se totiž nachází v zadní části přístroje a vyjmout se dá jak pohybem doprava tak i do leva. Další vychytávkou, kterou tento nedostižný přístroj na přípravu espressa nabízí je horní plocha s malým nerezovým a vysoce elegantním mantinelem.. Zde se dá umístit až šest espreso šálků, které kávovar po celou dobu přípravy nahřívá. Káva tak neprojde při nalévání žádným teplotním šokem a nedojde ani k ochlazení o stěny porcelánu.

Něco navíc

Co dělá KitchenAid Artisan Espresso pákový kávovar tak jedinečný je ale, (kromě všeho co bylo výše zmíněné) i zaměření se na doplňkové prvky celé sestavy. Jednou z nich je elegantní, nerezový džbánek na přípravu sametově jemné pěny, který ocení nejeden barista. Co by to bylo za každodenní rituál, při kterém se z jednotlivých úkonů stává elegantní tanec, kdybyste se museli obejít bez kvalitního pěchovadla. Tamper, jak se tento pomocník nazývá, slouží k upěchování mleté kávy v páce. Je proto jasné, že je navržen tak, aby byla práce s ním co nejefektivnější. Sice se může na první pohled zdát poněkud robustní, ale při prvním kontaktu s ním zjistíte, jak perfektně padne do ruky a jak je práce s ním snadná.

Zvednutý malíček

Pití kávy je asi tou nejlepší relaxací po dlouhém dni. Nic by vám tedy nemělo bránit vychutnat si tento jedinečný moment. KitchenAid Espresso Kávovar Artisan není jen jeden z mnoha kuchyňských pomocníků. Postará se o to nejdůležitější – abyste na okamžik, který zažijete při první kontaktů rtů a kávy připravené doma, nikdy nezapomněli a chtěli ho znovu a znovu.

Barevné varianty KitchenAid pákových kávovarů

Pokud máte doma již některé z KitchenAid produktů například KitchenAid kuchyňský robot Artisan můžete nový KitchenAid přírůstek do rodiny barevně sladit:

Černá

Černý odstín a káva, to jde prostě dohromady. Vysoce elegantní barva kombinovaná s nerezovými plochami a výraznými ukazateli dokonale zapadne jak do moderních, tak i tradičních kuchyní. Postavte bíle porcelánové šálky na kávovar a po celou dobu přípravy si vychutnávejte kontrast těchto dvou barev.

Červená

Co by to bylo za produkt ze série Artisan od KitchenAid, kdyby se nemohl prezentovat i v červené barvě? Tento typický odstín nechá krásně vyniknout jednotlivé prvky celého kávovaru. Vřelý tón, zvyšující chuť k jídlu ale i na výbornou kávu jen tak nepřehlédnete a vaše návštěva jakbysmet.

Mandlová

Lehká, mandlová barva tak nějak od nepaměti ke kávě patří. Možná je to tím, že připomíná nadýchanou mléčnou pěnu, ale kdo ví. Co víme určitě je to, že s tímto odstínem nemůžete šlápnout vedle.

Stříbrně šedá

Stříbrně šedá barva nás zavede do doby minulé, kdy jakýkoliv kuchyňský přístroj vypadal jako elegantní umělecký objekt. Lehce matný odstín perfektně zvýrazní černé, ale i nerezové části kávovaru. Pokud je pro vás černá moc tmavá a mandlová zase moc světlá, zvolte stříbrně šedou. Nejedná se o kompromis, ale o nejlepší volbu.

KitchenAid Espresso Kávovar Artisan – Vůně kávy jako jeden z nejlepších vynálezů

Související produkty